Świetne narzędzia promocyjne – darmowe i płatne

Próbując zwiększyć sprzedaż, albo docierać do znacznie większej grupy odbiorców promowanej przez nas marki, poszukujemy miejsc w sieci, w których można by się skutecznie reklamować. Takich miejsc jest wiele i stale przybywają nowe, ale nie wszystkie są równie skuteczne.

Płatna reklama
Wiadomo, że ma ona różne rodzaje konwersji. Jedne formy są lepsze, a inne gorsze, bywają drogie serwisy reklamowe, ale przynoszące małą sprzedaż, a jedynie zawyżone mocno statystyki. W innych przypadkach chociaż cena jest niska, to skuteczność także pozostawia wiele do życzenia, a sprzedaż mimo poniesionych nakładów, nie chce wzrosnąć. Co można z tym zrobić?

Darmowe biuro prasowe
To takie miejsce, w którym dana marka lub firma umieszcza stworzone przez siebie artykuły PR, dotyczące wykonywanych przez nią produktów, albo ofert. To nieco inna forma pisania treści, nie reklamuje się produktów, ale bardziej informuje o ich istnieniu w danym miejscu, firmie, czy o tym, że dana marka się nimi zajmuje. Takie teksty dla prasy, to materiały do przedruku, które mogą się przydać innym do umieszczenia na ich stronie, gdyż stanowią jakby, dodatkowo treść prawie ekspercką, albo mogącej wskazać kierunki rozwoju danej branży.

Publikowanie na innych stronach
Możliwość publikowania własnych treści na cudzych stronach, wiąże się często z dość dużym kosztem, ale istnieje serwis, w którym stawki nie są zbytnio wygórowane. Dodatkowo, można tam sobie wybrać, na których stronach, nasza informacja zostanie opublikowana. Dzięki temu, istnieje możliwość zaistnienia na wielu stronach w sieci, a treści są publikowane, takie jakie sobie sami stworzymy, wraz z linkami, czy danymi kontaktowymi, firmy która dane dobra oferuje.

Pakiety kliknięć
To dodatkowa forma promocji, umieszczonych już przez wydawców naszych treści. Wykupienie pakietu kliknięć, daje możliwość jeszcze większego zaistnienia w sieci, a zajawki do naszej treści publikowane być mogą na wielu wiodących portalach w sieci.

Gdzie znaleźć, takie wsparcie promocji?
Wspieranie działań marketingowych, możliwe jest dzięki rejestracji na tej wyjątkowej stronie.

Anita Zielke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *