Aktywa i pasywa praktycznie

Aktywa, to coś co napełnia nasze portfele, a pasywa to wydatki, czyli coś co je opróżnia.

Czego chcesz mieć więcej?
To chyba logicznie, że każdy z nas chciałby, a nawet powinien mieć więcej aktywów niż pasywów. Wówczas, będzie mógł wieść życie na dość wysokim i odpowiednio luksusowym dla siebie poziomie, wystarczać mu będzie na jego bieżące wydatki, a także będzie w stanie inwestować, albo na początku odkładać nadwyżki, czyli to, co mu pozostanie.

Aktywa i ich przykłady
Mając pracę etatową, albo chociaż na zlecenie, mamy jedno aktywo. Prowadząc swój własny biznes, mamy także aktywa, które mogą być traktowane, jako jedno, czyli przychody z danej firmy, ale może być ich znacznie więcej, jeśli działanie firmy zautomatyzujemy, albo zatrudnimy pracowników do obsługi, sami jedynie odrobinę nadzorując całość. Kolejnym przykładem aktywów, może być posiadanie i wynajmowanie nieruchomości. Może to być najem mieszkania, albo domu, albo na przykład gruntu. Wtedy otrzymuje się miesięcznie określoną, ustaloną na wstępie kwotę, aby mieć stały przychód z takiego tytułu, jakim jest posiadanie własności. Następnym przykładem może być dochód z programów partnerskich, kiedy polecając komuś usługę, albo produkt zarabiamy prowizje od sprzedaży online.

Zła zmiana, czyli aktywa na pasywa
Bywa, że coś nam nie wychodzi na przykład w biznesie, albo zdarza się coś, co ogranicza nasze możliwości działania, bo aktywo zmieniło się w pasywo. To znaczy, kiedy do biznesu ciągle trzeba dokładać, to znaczy że generuje on zbyt dużo kosztów, a przychody są zbyt małe na ich pokrycie. Nazywa się to brakiem rentowności i trzeba rozważyć, czy zamknąć przedsięwzięcie, czy na przykład zwiększyć przychody. To ostanie, powinno być najważniejszym priorytetem, gdyż bez generowania przychodów nie ma mowy o zyskach, a także możliwości rozwoju samego biznesu w przyszłości.

Więcej w moim kursie mp3

http://allegro.pl/aktywa-i-pasywa-8-plikow-mp3-kurs-i7383830622.html

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/