W co inwestować, by zarobić?

Numizmatyka jest taką dziedziną, w której jedno jest pewne: im starsze monety, tym więcej można na nich zarobić. Jest to prestiżowa pasja, co do jakiej wiadomo, iż pochłania sporo czasu i daje mnóstwo wiedzy. A im bardziej doświadczonym kolekcjonerem ktoś jest – tym większe ma szanse, że zarobi na własnym hobby.

Wartość monety dla kolekcjonerów

Wartość poszczególnych monet wynika z ich historii, a także z rzadkości występowania. Czasami ma się do czynienia z ewenementami na skalę światową, jednak należy wiedzieć, że takie zazwyczaj nie są na sprzedaż. Wiele zaś z wartościowych monet można znaleźć na przykład na stronie takiej jak skarbnicanarodowa.pl, gdzie wprawieni kolekcjonerzy bez trudu znajdą coś pod posiadane gusta. Jeśli zaś mowa o polskich monetach, chodzi to najbardziej popularne na świecie są te, jakie były bite w Wolnym Mieście Gdańsku. Podobnie sytuacja przedstawia się z monetami z gett.

Aukcje znane na całym świecie

Na całym świecie nie brakuje aukcji na których można sporo zarobić. Na przykład, bardzo popularna była w 2010 roku nowojorska aukcja, na której pięciocentówka z 1913 roku sprzedana została za 3,7 miliona dolarów. Taka, a nie inna cena wynikała z jej unikalności, ponieważ na świecie istnieje jedynie 5 takich egzemplarzy. Poza tym, warto wiedzieć, że sporo można zarobić nie tylko na starych monetach, ale i na takich, które są wybite chociażby w całości ze złota. Kolekcjonerzy uwielbiają wręcz oryginały wypuszczane do obiegu w limitowanych ilościach. A polski rynek numizmatyczny zaczyna być na świecie coraz bardziej rozpoznawalny. Dla większości kolekcjonerów najbardziej liczy się historia danej monety. Polscy zbieracze podkreślają, że w numizmatyce liczy się też to, aby znaleźć odpowiedni moment, by ruszyć z aukcją lub samemu w coś inwestować. A najbardziej do dziedziny tej pasuje łacińska sentencja: „pecunia non olet”, oznaczająca, że pieniądze nie śmierdzą. Miłośnicy monet orientują się, w które pośród nich inwestować, aby zarobić i z pewnością sporo na tym zyskują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/