Jak w nowoczesny sposób zarabiać na domenach?

Zarabianie na domenach, wydawać by się mogło niczym nowym. Kupuje się domenę na przykład po okazyjnej cenie promocyjnej, a potem sprzedaje ją za kilkaset złotych. Dzięki możliwości cesji domeny, albo przy zastosowaniu kodów, można domenę łatwo przekazać odbiorcy. Ale okazuje się, że możliwy jest jeszcze inny sposób.

Budowanie stron

Budowanie stron, to opcja dla stworzenia witryny, sklepu, albo innego rodzaju serwisu. Na przykład bloga, który potem regularnie będzie można prowadzić. Dobrze jest pisać każdego dnia, a jeśli nie ma na to czasu, to chociaż raz na tydzień, przynajmniej na początku, kiedy nie ma jeszcze zbyt wielu wpisów. Im bardziej wartościowe teksty, tym lepiej, ale takie osobiste blogi, to warto zakładać dla siebie i to na wiele lat. Na sprzedaż, na sprzedaż warto założyć stronę i spowodować, aby było na niej jak najwięcej ruchu. To wymaga czasu i cierpliwości, ale jeśli komuś znudzi się prowadzenie takiego bloga, to można stronę wyłączyć, a sprzedać samą domenę.

Gdzie kupić domenę?

Stron, oferujących tanie domeny jest sporo, ale nawet kwota kilkunastu złotych, albo zakupu domeny wraz z hostingiem w promocyjnej cenie, nie jest złym rozwiązaniem. Aby możliwe było wygenerowanie ruchu na stronie, konieczne jest aby była ona dobrze zaindeksowana, a jest to możliwe jedynie dzięki temu, że będzie istniało wiele podstron.

Pomocne opcje strony

Zainstalowanie strony na hostingu może się okazać dość łatwe do wykonania, na przykład dla korzystającego z opcji Instalator Aplikacji dla domeny na hostingu. Co więcej, skorzystanie z CMS WordPress, to nie tylko ciekaw rozwiązanie, z duża ilością wtyczek, inaczej nazywanych pluginami, ale także możliwość łatwego generowania wpisów, a nawet ich optymalizowania pod kątem wyszukiwarek. Różnego typu działania, dają sporo możliwości głównie w kwestiach SEO, a to sprzyja zwiększaniu odwiedzin strony, a wraz z nią domeny, na której ją zainstalowano. Trudno powiedzieć, jaki jest czas, który na to trzeba poświęcić, ale z kilkunastu złotych, albo kilkudziesięciu można zarobić nawet kilkaset, albo kilka tysięcy. Warto więc tę kwestię dokładnie przemyśleć. Pamiętają jednak o tym, że przy naprawdę dużym ruchu organicznym, to znaczy z wyszukiwarki, nie kupioną ilością kliknięć, dzięki stronie można dodatkowo zarabiać przez wiele lat i to na różne sposoby.

Anita Zielke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/