Koszulki dla niemowląt

Przyszłe mamy zwykle już na początku ciąży rozpoczynają przygotowania na przyjęcie bobasa. I bardzo słusznie! Lista jest bowiem długa, a czasu, wbrew pozorom, wcale nie tak dużo. Często się jednak zdarza, że kobiety popadają przy tym w przesadę i w efekcie w szafach piętrzą się stosy ubrań oraz zabawek, których maluch nie zdąży użyć, bo zwyczajnie z nich wyrośnie. Pamiętajmy wszak, że niemowlęta rozwijają się w, można by rzec, zastraszającym tempie. I tak w ciągu 3-4 tygodni potrafią wyrosnąć z całej garderoby. Dlatego tak ważnym jest, aby nie dać się ponieść emocjom i kupować rozsądnie oraz z umiarem. W niniejszym tekście postaramy się nieco ułatwić przyszłym mamom zadanie i podpowiemy na co zwracać uwagę przy wyborze wyprawki dla dziecka, a czego się wystrzegać. Skupimy się przede wszystkim na jednym jej elemencie, jakim są koszulki dla niemowlaka, jednak duża część przytoczonych uwag będzie mogła być z powodzeniem odniesiona również do innych części garderoby.

Punkt pierwszy, czyli kiedy nadmiar staje się problemem

Na rynku dostępna jest ogromna, wprost przytłaczająca ilość koszulek dla niemowląt. Jest to oczywiście bardzo pozytywne zjawisko, jednak w takim gąszczu możliwości bardzo łatwo stracić orientację. Zwłaszcza, jeżeli w każdym kolejnym sklepie widzimy coraz to inne śliczne, maleńkie ubranko. Zaczynamy sobie wtedy wyobrażać przystrojonego w nie malucha i po prostu nie możemy się powstrzymać przed zakupem. I to jest błąd! Nie szalejmy! Grunt to rozsądek. Na początek w zupełności wystarczy dziesięć koszulek. Zwłaszcza, że bez wątpienia dostaniemy co najmniej drugie tyle od rodziny.

Punkt drugi, czyli funkcjonalność i praktyczność

W sklepach można spotkać całe mnóstwo koszulek z zabawnymi, uroczymi nadrukami, napisami, zabawnych i bardziej eleganckich, ale pamiętajmy, aby nie dać się ponieść emocjom. W pierwszych tygodniach życia najważniejsza jest wygoda malucha, zatem koszulki dla niemowląt nade wszystko powinny spełniać dwa podstawowe kryteria – mają być funkcjonalne i praktyczne. Lepiej więc zrezygnować z wyszukanych modeli na rzecz prostoty, zwłaszcza, że bardzo często się zdarza, że nadruki, zdobienia, a nawet niektóre barwniki drażnią delikatną skórę dziecka.

Punkt trzeci, czyli siła natury

Kupując koszulki dla niemowląt już na starcie należy odrzucić wszelkie syntetyczne materiały. Wybierajmy ubranka z bawełny, najlepiej organicznej i opatrzonej certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100, ponieważ da nam to gwarancję, że materiał nie zawiera żadnych szkodliwych dla malucha substancji. 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/