Mieszkania, obrazy, a może wino- w co lepiej zainwestować?

Inwestycje alternatywne zyskują na znaczeniu. Coraz więcej osób decyduje się na wino, obrazy, a nawet brylanty. Przedmioty kolekcjonerskie czy ekskluzywne whisky to dobra, które obecnie są na celowniku inwestorów. Okazuje się bowiem, że inwestycje finansowe mogą być prawdziwą sztuką, na której dodatkowo zarabiamy.

Inwestycje alternatywne,  czyli nietradycyjne

W co można obecnie zainwestować? Praktycznie we wszystko, jednak trzeba wiedzieć, co jest najbardziej opłacalne. Inwestycja alternatywna związana jest ze specyficznymi aktywami, które są jej przedmiotem, a zaliczamy do niej m.in. dzieła sztuki, ekskluzywne trunki, jak wino czy koniak, a nawet monety i znaczki. Ich charakterystycznymi cechami jest jednak ograniczony dostęp, wysoka cena i zyski po upływie dłuższego czasu. Na korzyści materialne w ich przypadku trzeba poczekać, nie jest to biznes dla niecierpliwych, tutaj liczy się stoicki spokój.

Sztuka dla sztuki

Inwestycje finansowe to dla wielu biznes, a dla niektórych sposób na dodatkowy zysk, na który trzeba czekać kilka lat. W obu tych przypadkach inwestycje alternatywne są dobrym rozwiązaniem. Szczególnie dzieła sztuki okazują się dosyć pewną inwestycją, na której można zyskać nawet 16% rocznie. Dzieła znanych artystów są sprzedawane za miliony, czego przykładem jest obraz “Coca-cola”, za którego zapłacono 31,5 miliona dolarów, a za jego inną wersję już 51 mln.

Dobrym przykładem niewyobrażalnie dużych zysków jest obraz Pablo Picasso. W 1951 roku kolekcjonerzy z USA kupili „Nagość na płycie rzeźbiarza” za 19 tysięcy dolarów. Kilkadziesiąt lat później, bowiem w 2013 roku obraz ten sprzedano za 106 milionów dolarów. Trzeba było czekać ponad 60 lat, ale trzeba przyznać, iż różnica jest imponująca. 

 

Butelka warta miliony

Ekskluzywne trunki im są starsze, tym lepsze i tym samym droższe. Inwestycje finansowe w whisky czy wino stanowią kolejny dowód na to, że można zarobić dużo, jednak nie od razu. Whisky mające 40 lat dodatkowo opakowane w specjalnie zaprojektowaną butelkę już dzisiaj jest niezwykle wartościowym trunkiem. Za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat może być ona dostępna jedynie dla wąskiego grona inwestorów.

 

Analogicznie jest w przypadku win. Najcenniejsze i najlepsze są te, które pochodzą z z Bordeaux, Toskanii i Burgundii. To także długoterminowa inwestycja, ale na pewno opłacalna, jeżeli oczywiście jesteśmy inwestorami cierpliwymi i poczekamy, aż wartość wina znacznie wzrośnie.

 

A co z nieruchomościami, czy w nie również opłaca się inwestować? Znaczący wpływ ma na to  wiele czynników – lokalizacja, infrastruktura, położenie i wielkość mieszkania. Rynek

nieruchomości zmienia się, dlatego w tym przypadku trzeba myśleć przyszłościowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/