Najtrudniejsze aspekty zarządzania tożsamością i dostępem użytkowników do systemów IT

W dzisiejszych czasach równie zagrożenia bezpieczeństwa od wewnątrz przedsiębiorstwa można postawić na tym samym poziomie co zagrożenia z zewnątrz. Brak skutecznego monitoringu dostępu użytkowników do tajnych i poufnych zasobów firmowych, oszustwa wewnętrzne czy kradzieże danych i kary finansowe to tylko niektóre z niebezpieczeństw na które jeszcze Twoja firma jest narażona w większym stopniu, jeśli nie posiadasz odpowiednich zabezpieczeń wewnętrznych. Jak zatem dobrze zabezpieczyć dane wewnątrz firmy i zarządzać dostępem i tożsamością pracowników tak aby uniknąć wycieków i kradzieży?

Powyższe pytanie jak i powiązane z nim tematy były tematem przewodnim webinarium zorganizowanego przez IT.Expert dnia 6.04.2017 pod tytułem: “Najtrudniejsze aspekty zarządzania tożsamością i dostępem użytkowników do systemów IT”

Podczas webinarium rozmawialiśmy i omawialiśmy ogrom tematów dotyczących regulacji i zarządzania dostępem, procesów oraz najnowszych rozwiązań software’owych mających zastosowania właśnie w tym segmencie biznesowym. Coraz częściej firmy sięgają po bardzo zaawansowane i rozbudowane systemy zabezpieczeń dostępu i narzędzia do zarządzania tożsamością po wykonaniu audytu bezpieczeństwa, którego wynik w wielu przypadkach okazuje się niestety negatywny. Dzięki wdrożeniu systemu zarządzania nie tylko zabezpieczysz swoją firmę , poufne dane jej dotyczące czy finanse, ale także pracowników. Dzięki podniesieniu poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego w oparciu o narzędzia takie jak Identity Governance (Poprzednio NetiQ Access Review) Ty i Twoja firma możecie być spokojni o dane i ich poufność wewnątrz firmy. Ponadto zarządzania tożsamością cyfrową wspomaga uzyskiwanie dostępu przez uprawnionych do tego pracowników przyspieszając i ułatwiając ten proces.

Wszystkim obecnym na webinarium serdecznie dziękujemy! Żywimy nadzieję że już wkrótce uda nam się spotkać ponownie, w jeszcze liczniejszym gronie, aby podjąć kolejne tematy i pytania z zakresu IT i jego bezpieczeństwa i wspólnie poszukać na nie odpowiedzi.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kanał na YouTube a Marketing Firmy
Odbierz już teraz

Dowiedz się po co prowadzić kanał na YouTube
- Jak rozpocząć pracę z kanałem YT
- Jak założyć kanał na YouTube?
- Poradnik Początkującego YouTubera
- Jak stworzyć kanał youtube
http://wideopro.anita-zielke.pl/