Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w przemysłowym środowisku dużą efektywność maszyn

przez | 16 listopada 2023
W przypadku strategicznych zadań w branży przemysłowej, a także w czasie ważnych akcji ochronnych najważniejszą rolę odgrywa bezpieczeństwo osób i rzeczy. W tym zakresie wykorzystuje się skuteczne rozwiązania, których głównym zadaniem jest stuprocentowa kontrola i zagwarantowanie bezpieczeństwa do momentu usunięcia zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są na pewno optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak sama nazwa mówi, ma zagwarantować zabezpieczenie miejsca i mienia przed pojawieniem się niekorzystnych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszy ogień” i powinna na czas alarmować o istnieniu niebezpieczeństwa. Kurtyny bezpieczeństwa mogą przybierać rozmaitą formę. Jednym z z bardziej znanych przykładów jest użycie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio tylko pośrednio. Istnieją natomiast ”blokady”, bezpośrednio zabezpieczające mienie i informujące o zaistnieniu zagrożenia. Najpopularniejszymi są wspomniane już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o jakich mowa gwarantują bezpieczeństwo zarówno osób, jak i w warunkach przemysłowych większą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego rodzaju gałęzie produkcji, jak motoryzacja, magazynowanie, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny pełnią w tym przypadku wiele ważnych funkcji: zabezpieczającą, sygnalizacyjną, informacyjną, wykrywającą (np. wykrywanie dłoni). Za ich pomocą praca obywa się sprawniej, jest efektywniejsza, a jednocześnie zagwarantowane jest kluczowe w każdym środowisku pracy bezpieczeństwo.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o jakich mowa posiadają przeważnie małe rozmiary i łatwo je zamontować. Jednocześnie ich cena jest względnie niska w zestawieniu z jakością jaką zapewniają.

Zaciekawiły Cię opracowane przez nas posty? Zatem z przyjemnością pragniemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie kolejny kolejny link pod tym linkiem.

Gwarantują także oszczędność czasu, ponieważ po zainstalowaniu pracują automatycznie. Najczęściej nie wymagają żadnej konfiguracji, funkcjonując z uwzględnieniem optymalnych ustawień. Jeśli więc szukamy nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie bezpieczeństwa, które są odpowiednio wydajne i efektywne, warto zweryfikować ofertę firm udostępniających optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*