Co warto wiedzieć odnośnie tatuaży?

przez | 15 lutego 2023
Dużo ludzi nosi się z zamiarem udekorowania ciała tatuażem. Ta moda ma naturalnie zagorzałych miłośników i przeciwników. Z całą pewnością postanowienie trzeba dobrze przemyśleć – podobnie jak znalezienie dobrego salonu i ładnego obrazka.

Trochę już zmieniło się na świecie, ale nawet obecnie tatuaż może łączyć się z kimś buntującym się, a przy okazji nieprzyjemnym i z całą pewnością po kilku odsiadkach. To zdanie nie tylko właściwe dla obecnych staruszków. Mimo wszystko liczba wrogów i miłośników jest mniej więcej równa. Podobno jeden tatuaż (szczecin studio tatuażu) rozpala żądze i zwykle bywa wstępem do całej serii.

Obrazek na zawsze

Nomar

Źródło: Nomar.com.pl

Minusem tatuażu bywa dla wielu to, że raczej zostanie z właścicielem na dłużej. Niektórzy boją się starzeć nosząc obrazek z z szalonej młodości, który patrzy na dzieci prosto z łydki. Dlatego właśnie decyzja nie jest prosta. Niemniej jednak typowym miłośnikom sztuki tatuażu to nie przeszkadza. Niezdecydowani mogą wypróbować tatuaże tymczasowe – pozwolą prościej ocenić, czy wybrany wzór był idealny. Zdecydowanie pochopna decyzja jest najgroźniejszym wrogiem, dlatego nie powinno się tatuować się zbyt szybko.

Wybór salonu

Wybór salonu tatuażu to kolejna trudna decyzja. Na tatuażu absolutnie nie powinno się oszczędzać, bo salon powinien być fachowy i najlepiej z tradycjami. Trzeba ocenić więc porządek, sprawdźmy, czy używają jednorazowych narzędzi, a te pozostałe sterylizują w autoklawach. Artyści, którzy robią tatuaże, muszą być specjalistami, bo biorą odpowiedzialność za koniec przedsięwzięcia. Są w stanie stworzyć obrazek tylko na prośbę klienta, jednak najczęściej tatuują z typowych propozycji (z katalogu lub gotowego wzoru od tatuowanego).

Bolesny zabieg?

Oczywiście, że robienie tatuażu musi boleć, ale natężenie jest zależne od odbioru. Ci, którzy znają sam proces, wiedzą, że wytrzymają, bo to nie jest duże cierpienie. Wrażliwsi z całą pewnością mocno odczują ozdabianie ciała igłą. Wszystko też zależy od wyboru miejsca i stopień jego unerwienia. Udo czy ramię – nie powinny być bolesne. Niektórzy używają kremów znieczulających, ale ich działanie przypomina najprawdopodobniej złudne. Przerażonym pozostaje jedynie bezpieczna kalkomania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*