Czynny zimowy odpoczynek nie tylko w Tatrach

przez | 4 stycznia 2023
Wbrew pozorom zimowe sporty możemy praktykować (jeśli o chodzi o Polskę) nie tylko w Zakopanem, w Szczyrku czy w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest znana dzięki naszym sukcesom w skokach narciarskich). Sporty te można praktykować również w innych, nie mniej interesujących miejscowościach, jakich zwykle nie bierzemy pod uwagę kiedy myślimy o wyjeździe w zimie na narty.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okolice Dusznik­ – Zdroju to doskonałe tereny do uprawiania – trochę niedocenianej dyscypliny – biegów narciarskich. Nie są one wprawdzie tak widowiskowe jak skoki narciarskie, niemniej jednak mają swych sympatyków. Jeżeli zdecydujemy się na nietypowe rozwiązanie i wpiszemy w wyszukiwarce wyrażenie: kwatery Zieleniec, wówczas będziemy mogli korzystać z uroków przyrody Dolnego Śląska, a także z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tymże rejonie. Tym osobom które mają skłonności do rywalizacji i są wysportowani, proponuje udział w biegu narciarskim otwartym, tak zwanym Biegu Piastów. Jest to najstarsza rekreacyjna impreza w owej dyscyplinie sportowej. Organizatorzy przygotowali dużą ilość tras o zróżnicowanym stopniu trudności, tak więc świetnie bawić się będą zawodowi sportowcy, jak i troszczące się o zdrowie rodziny.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z latoroślami będą prawdopodobnie szukać komfortowej jak też usytuowanej niedaleko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich sporą ilość.

Sądzisz, że niniejszy materiał jest absorbujący? Kliknij dodatkowo ten ważny link (https://kancelaria-adwokat.biz/oferta/prawo-administracyjne/) – to niezwykle pomocne źródło informacji na prezentowany temat.

Możemy tam odnaleźć klasyczne pensjonaty żywcem wyjęte z przed stu lat, albo też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, w których to mieszczanie mogą chociaż na chwilkę zaznać wiejskiego żywota, bez wysiłku oraz tych wszelkich – niezbyt atrakcyjnych – robót gospodarskich jak wynoszenie obornika, wczesne wstawanie aby karmić zwierzęta, itp. (moda ta przypomina nieco zachwyty nad wsią sprzed przeszło stu laty).

Z kwater w Zieleńcu można korzystać także w lecie, tym bardziej że lokalny klimat jest wyjątkowy i przypomina klimat w Alpach. Nie dziwi zatem że w Kotlinie Kłodzkiej od dawien lokowane były uzdrowiska popularne kiedyś w całej Europie. Stąd też dziś można na przykład w Dusznikach – Zdroju podziwiać perły architektury, lub cieszyć się cudnym parkiem w angielskim stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*