Gdy potrzebna jest pomoc prawnika

przez | 29 grudnia 2022
Czemu dobrze jest polecić radcy prawnemu przeprowadzenie procesu sądowego?

Nie każdy proces nastręcza uczestnictwa radcy prawnego w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, jakie z uwagi na nieskomplikowany zakres, nie nastręczają jego uczestnictwa. Należy do nich z pewnością postępowanie o potwierdzenie zyskania spadku.

Radca prawny

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna od tej zasady mogą być odstępstwa.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do serwisu (http://www.rolety123.pl/zaluzje-drewniane-warszawa/) .

Radca prawny jest nieodzowny w sprawach cywilnych, w postępowaniach pracowniczych, a z całą pewnością w gospodarczych. Wsparcie radcy prawnego w postępowaniach polega na substytuowaniu reprezentowanej przez niego strony postępowania a także wykonywaniu za nią czynności powiązanych z przygotowywaniem wszelkiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń czy innych wniosków) i co najważniejsze, radca prawny odpowiada na pytania sądu, zadaje pytania stronom.

Tutaj na uwagę zasługuje także to, że począwszy od 5 maja 2012 r. zmieniły się przepisy prawa cywilnego nakładając na strony postępowania nowe, bardziej restrykcyjne zobowiązania, do których należy prezentacja w pozwie bądź odpowiedzi na pozew wszelkich twierdzeń a także wniosków dowodowych, pod rygorem pominięcia spóźnionych twierdzeń oraz dowodów, chyba iż uczestnik uprawdopodobni, iż nie zameldował ich w odpowiedzi na pozew czy innym piśmie przygotowawczym bez własnej winy bądź iż uwzględnienie spóźnionych stwierdzeń jak też dowodów nie wywoła zwłoki w rozpoznaniu przedmiotu sprawy czy też że występują inne nadzwyczajne okoliczności. Musimy także podkreślić, że z uwagi na zaistniałe przemiany uczestnictwo prawnika w toku pierwszej instancji będzie bardzo ważkie właśnie z uwagi na potrzebę przeprowadzenia w sposób pełny postępowania dowodowego. Gdy mamy ograniczone możliwości finansowe to zawsze zalecane jest zatrudnienie prawnika do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, z kolei w drugiej instancji ograniczenie jego udziału do napisania apelacji bądź kontrakcji na nią.

Musimy także dodać, że koszt udziału adwokata w procesie będą – co do reguły – zwracane przez stronę przegraną na podstawie stosownego orzeczenia. O ile wyszukujemy prawnika na Dolnym Śląsku sugeruję wystukać w wyszukiwarkę zwrot: radca prawny Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*