Jak bezpiecznie prowadzi roboty o charakterze rozbiórkowym?

przez | 11 marca 2023
Najczęściej remont mocno zaniedbanego budynku jest nieopłacalny. Rozsądniej więc jest taki budynek zburzyć niż przeprowadzać jego niezwykle kosztowny remont. Jak zrobić to bezpiecznie i zgodnie z obowiązującym w naszym kraju?

rozbiórka starego budynku

Autor: Tony Hisgett
Źródło: http://www.flickr.com
Roboty rozbiórkowe, które będą dotyczyły budynków, których wznoszenie nie wymagało uzyskania zezwolenia mogą zostać rozebrane bez konieczności dodatkowego zezwolenia. Nie należy też wcześniej zgłaszać zamiaru ich rozebrania. Zgłoszenia są niezbędne roboty rozbiórkowe, które będą robione w budynkach o wysokości , która nie przekracza ośmiu metrów, w przypadku rozbiórki budynków wyższych trzeba będzie pomimo wszystko uzyskać takie zezwolenie. Na ogół prace rozbiórkowe będą dotyczyły właśnie naprawdę starych budynków wykonanych z drewna – dodatkowe źródło. W przypadku budynków murowanych, a zwłaszcza przeznaczonych dla wielu rodzin bloków wybudowanych z ogromnej płyty rozbiórka się nie sprawdza. Taki budynek musi zostać zburzony. Realizowanie tego typu prac jest dość trudne, tak więc burzenie budynków najrozsądniej jest powierzyć odpowiedniej firmie, która zajmie się nie tylko pracami związanymi właśnie z tego typu zadaniem, ale również zadba o bezpieczeństwo. Burzenie budynków musi zostać tak wykonane, aby nie zagrażało innym budynkom, jakie znajdują się w pobliżu, ale także mieszkającym w nich osobom i przechodniom.

profesjonalna rozbiórka budynku

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zburzenie budynków można zrealizować na kilka różnych sposobów. Wybór najbardziej odpowiedniej metody będzie uzależniony przede wszystkim od rodzaju materiałów jakie zostały użyte do jego budowy. Inne metody stosuje się burząc budynek wzniesiony z cegły, a zupełnie inne mogą być zastosowane, kiedy konstrukcja wyburzanego budynku została wykonana z żelbetonu. Czasami do wykonania prac wyburzeniowych wykorzystuje się materiały (sprawdź ofertę: hurtownia budowlana inowrocław) wybuchowe – mega-pol.com/6,5,wyburzenia.html/. Metoda ta raczej nierzadko jest stosowana do wyburzania domów jednorodzinnych. Prace z wykorzystaniem materiałów wybuchowych wykonywane są ekspresowo, bezwzględnie muszą być jednak realizowane przez wyspecjalizowaną w tego rodzaju pracach firmę. Nie zapominajmy, że również prace przy rozbiórce budynku muszą być wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Czasami też ich przeprowadzanie można zlecić wyspecjalizowanej w tego rodzaju pracach firmie. Wiele będzie zależało od nastawienia do tego rodzaju zadania, jak i również zdobycia określonego typu pozwoleń. Można jest wcześniej zainteresować się tym zagadnieniem, by warto było dojść do określonych wniosków, które pomogą nam w tego typu problemach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*