Jak poradzić sobie z mało wdzięcznym obowiązkiem czyszczenia okien?

przez | 16 maja 2023
Gros z nas przywiązuje dużą wagę do wyglądu swego otoczenia. Po prostu dobrze się czujemy jeżeli wokół nas panuje porządek i czystość. Rzecz jasna w naszych mieszkaniach większość roboty przeprowadzamy samodzielnie, co może być – trzeba przyznać – nieco uciążliwe. Nie ma jeszcze wielkiego problemu gdy musimy odkurzyć, pozamiatać lub też poukładać ubrania w szafie.

mycie okien na wysokościach

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak gdy co pewien czas bierzemy się za poważniejsze prace porządkowe przydałoby się wsparcie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą działania trudne do wykonania (przykładowo umycie okien). Nie każdy z nas dysponuje umiejętnościami cyrkowca. Niektórzy natomiast nie preferują robót na znacznych wysokościach. Wyjściem z sytuacji może być w takim przypadku wsparcie kogoś życzliwego, sąsiada albo sąsiadki. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, ponieważ nadwyrężając cierpliwość przyjaciół możemy ich stracić…

O wiele dogodniejszym podejściem może być wyszukanie wypróbowanej, zajmującej się utrzymaniem czystości firmy, która to za nas zrealizuje te – uznać trzeba – mało wdzięczną pracę na wysokości. Starczy wbić w przeglądarkę hasło: prace wysokościowe Gdańsk, i mamy sprawę „z głowy” (idź na ofertę z na ). Nie musimy obawiać się o przyjaciół i sąsiadów a okna mamy zadbane. Rzecz jasna w wypadku zamówień indywidualnych można by powiedzieć że jest to jakiegoś rodzaju fanaberia.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w wypadku instytucji. W tych przybytkach często nie można się obejść bez wsparcia specjalistycznych jednostek – zazwyczaj z racji dużej ilości okien umiejscowionych na znacznej wysokości, a zazwyczaj okna te nie są otwierane. Najważniejszą jednak kwestią w tych przedsiębiorstwach są przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które wymagają aby prace na wysokościach wykonywali pracownicy odpowiednio przeszkoleni oraz asekurowani. Trudno wymagać od każdej firmy by delegowała pracownika na przeszkolenie oraz inwestowała w specjalistyczny maszyny takie jak podnośniki koszowe. Zobacz ciekawą ofertę firmy specjalizującej się w tego typu zadaniach idź na zamówić podnośnik koszowe. Na pewno udzielą Ci wszelkich specjalistycznych informacji.

mycie okien

Z całą pewnością łatwiej i taniej jest wyszukać odpowiednią, sprawdzoną firmę usługową. Oczywiście większość podobnych firm porządkujących ma w swej ofercie cykliczne czyszczenie skrzynka do gazu okien w ramach umowy, jednak w praktyce część firm wykorzystuje do tego typu robót podwykonawców z uprawnieniami (zwykle są to członkowie klubów taterniczych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*