Jak wybierać nagrobek?

przez | 11 marca 2023
Wybierając pomnik dla krewnej osoby chcemy mieć pełne przekonanie, że selekcjonowany nagrobek spełniał będzie swoją funkcję przez długie lata. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując nagrobek? Który wybrać materiał, jaki odcień?
Dobór nagrobka związany jest z trudną decyzją dodatkowo skomplikowaną przez emocje towarzyszące zgonowi krewnego.

opakowanie kartonowe

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, jest to decyzja znacząca dla uwiecznienia członka familii w godny i trwały sposób. Aczkolwiek wybór nierzadko musi podyktowany być dostępnymi finansami, to warto znać kilka głównych faktów na temat nagrobków. W Polsce dominującą aktualnie formą nagrobków są przytwierdzone na mogile ziemnej grobowce indywidualne a także nagrobki podwójne nagrobek podwójny.

Jeżeli wykorzystana w powyższym tekście narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu apartamenty świnoujście inne tego rodzaju wpisy – one dotyczą zbliżonej problematyki.

Coraz to rzadziej stawia się tzw. grobowce, zatem nagrobki podpiwniczone przeznaczone niekiedy dla całych familii. Nagrobki mogą stawiane być w niemal każdym formacie jak też kształcie. Trzeba jednak pamiętać, iż im większa jak też w wyższym stopniu zawiła wzorniczo mogiła tym większy będzie koszt jej realizacji.

oferta - fotografijka

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com
przewoźnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Dostępne w handlu nagrobki wykonane są z różnorodnych surowców, lastrików, konglomeratów oraz naturalnych kamieni. Nagrobki granitowe cieszą się największą wziętością w naszej ojczyźnie, albowiem charakteryzuje się największą wytrzymałością a także odpornością jednocześnie dając niepospolite efekty wizualne pomocne wskazówki. Z pewnością odradza się wykonywanie nagrobków marmurowych. W naszym klimacie tego wariantu skała wapniowa pod wpływem wody oraz mrozu ulegnie erozji, przez co ledwo po dziesięciu latach niezbędna będzie wymiana pomnika.

Europejskie, w tym krajowe granity cechują się nie tylko najwyższą wytrzymałością na warunki atmosferyczne ale także wysokim zróżnicowaniem zabarwień i faktury naturalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*