Jakie przedmioty można spokojnie dostać, a jakich nie drogą internetową?

przez | 11 marca 2023
Czasy się zmieniają, co widać na przykładzie funkcjonowania różnych branż. Dawniej, jeszcze przed erą wirtualnej sieci nie było innej możliwości, jak pójść do sklepu po to, czego potrzebujemy. Dzisiaj i to ulega zmianie, a widać to nawet w tego typu miejscach, jak branża spożywcza. W wielkich miastach można już zamawiać zakupy przez Internet. Są jednak usługi, jakie zawsze pozostaną stacjonarne, co najmniej przez najbliższych kilka lat.

środki do dezynfekcji

Autor: damo1977
Źródło: http://www.flickr.com
W sumie ciężko i to przewidzieć, ponieważ rozwój techniki pędzi dość błyskawicznie, a dwa lata w obecnych czasach to istotnie dość niedługi ale dynamiczny okres. Załóżmy jednakże, że niektóre branże ostaną się jedynie offline, jakie to będą?

Czy można się ostrzyc w sieci? Brzmi absurdalnie, lecz kto wie, jak to będzie się prezentować niedługo. Dzisiaj jednakowoż wszystko wskazuje na to, że aktualny stan będzie przez spory czas nienaruszony. Możemy oczywiście poczytać o tym, jak kogoś ostrzyc, jak zrobić sobie fryzurę, jesteśmy w stanie kupić maszynkę do włosów i sami nawet się ostrzyc, jednakże nie będzie miało to wiele wspólnego z fachowym fryzjerskim zabiegiem.

Jest sporo pozostałych dziedzin, które muszą się rozwijać w normalny sposób. Możemy przez Internet kupić wszelkie niezbędne rzeczy do remontu, ale sami być może nie damy rady wykonać remontu. Możemy w stanie zamówić wszelkie środki do dezynfekcji przez Internet , lecz jak przyjdzie do poważnej dezynfekcji (przykładowo, gdy zalęgną nam się w domu jakieś robaki), to będziemy zmuszeni wezwać do tego fachową firmę.

Jednakże, takie zdanie się na Internet może zaprowadzić nas do absurdów i szkodliwych sytuacji. Znanym zagrożeniem są porady medyczne (zobacz laser na kręgosłup lędźwiowy) udzielanie na różnych forach internetowych. Wielu ludzi godzinami siedzi na tych forach i czyta rady różnych domorosłych „lekarzy”, czyli ludzi, którzy nie posiadają żadnych kwalifikacji do wydawania jakichkolwiek sądów czy opinii.

Jeśli jest to w formie pomocy czy podzielenia się własnymi przeżyciami z dolegliwościami to owszem, takie miejsca w internecie są bardzo wskazane, gdyż dodają otuchy w chorobie. Jednakże, często dana osoba miast pójść niezwłocznie do specjalisty radzi się obecnych na forum i na własną rękę prowadzi leczenie. To szkodliwe. Musimy bronić się przed taką poradami, bo może nas to kosztować zdrowie, a nawet życie. Życie mamy tylko jedno, a zdrowie można bardzo szybko stracić, pamiętajmy o tym. Ponadto kup suszarkę link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*