Jakimi smakołykami obżera się kot, niezależnie od tego, czy jest typowym dachowcem, czy czystej krwi pięknością

przez | 14 lutego 2023
Lata temu koty jadały praktycznie tylko jeden rodzaj pożywienia, a pozostawały nim resztki ze stołów posiadaczy. I między Bogiem a prawdą kocury i kotki wcale nie musiały uskarżać się na taki stan rzeczy, o ile oczywiście rzeczone stoły, tak na co dzień, jak i od święta były suto zastawiane, a gospodarze hojni nawet dla przedstawicieli świata zwierząt. A najwięcej przyczyn do zadowolenia miały kociaki mieszkające na wsi – codzienny dostęp do świeżego mleka był zapewniony.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie taka sytuacja się odmieniła. Chociaż mleko jest produktem nadwyżkowym, to tylko niektóre koty mogą go pić każdego dnia. Przyczyną zaistnienia takiej a nie innej sytuacji bywa spora klasyfikacja rolnictwa, tzn. dane gospodarstwo wytwarza np. tylko jęczmień i owies, zatem krów dających mleko może być u rolnika jak na lekarstwo. W o wiele lepszym położeniu pozostają koty będące własnością pań w słusznym wieku, które swoim ulubieńcom nie tylko nalewają w miski mleko w dużych ilościach, ale również zakupują najwyższej jakości akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych.

Jeżeli w kwestii zaspokajania pragnienia nasze koty mają do wyboru wodę bądź mleko, to temat codziennych posiłków pozostaje już o wiele bardziej obszerny. Polne myszy od początków dziejów były ulubionym pożywieniem tych pociesznych zwierząt. I to się nawet teraz nie zmieniło. Jednakże kocia dieta została uzupełniona o pokarmy, których jeszcze 20 lat temu na sklepowych regałach nie było. A mamy tutaj na myśli karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zupełnie zmieniło nasze myślenie o zbilansowanym odżywaniu sierściuchów. Resztki z kolacji wędrują do kosza, a nasi ulubieńcy dostają pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów są dodatkowo wzbogacone o składniki mineralne oraz witaminy, co powoduje, że kocur może pochwalić się pięknym, błyszczącym futrem. Ważną kwestią jest także dostępność produktów dla kotów z różnymi problemami. Chętnie wybierane produkty – oferta.

Jeżeli, nawet pobieżnie, przewertujemy propozycję sklepów zoologicznych, to natychmiast przekonamy się, że nawet kilkutygodniowe koty mogą liczyć na specjalną dietę, w skład której wchodzić może przykładowo jedzenie dla kociąt (). Chociaż niektórzy posiadacze o tradycyjnych poglądach mało przychylnym okiem popatrzą na foliowe woreczki, to weterynarze będą gorąco polecać tego rodzaju produkty. Karma (zobacz: karma dla alergika) dla kociąt została tak opracowana, aby dostarczyć niedojrzałym jeszcze kotom wszystkich potrzebnych składników, a to nie jest obojętne dla ich prawidłowego rozwoju.

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*