Jeśli planujesz w swoim domowym gospodarstwie hodować piękne chryzantemy – warto trochę wiedzy w temacie specyfiki tych roślin.

przez | 9 czerwca 2023
Chryzantemy – inaczej nazwane złocieniami, pochodzą w głównej mierze z obszarów wschodu – Japoni, Korei, Chin. To znakomite gatunki roślin, które cechują się malutkimi, krągłymi, wielobarwnymi pączkami, umieszczonymi na ogromnej ilości rozproszonych pędów z liśćmi. Powinno się zamieścić we własnym mieszkalnym zaciszu choć odrobinę nasion, takich zachwycających okazów, jednak ich utrzymanie nie należy do najprostszych.

Kwiaty

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Ten rodzaj roślin wiążemy przede wszystkim z okresem święta zmarłych. Wspaniale wyglądają pośród pomników bliskich i zniczy. Nie bez powodu jest ich wtedy tak dużo w sprzedaży. Przełom października i listopada, to pora ich rozkwitu. To kwiaty zdecydowanie uwielbiające krótkie dni. Należy pomyśleć zatem nad sprawą – chryzantemy a mróz – przeczytaj więcej na polecanej stronie. Kwiaty, chociaż najbogatszy zasób występuje w ostatnim kwartale – nie znoszą zimna i ujemnych temperatur. Dlatego też mało chryzantem jest hodowana na czystym gruncie. Nie dają ratunku też wszelkie fachowe osłony, folie ochronne itp. Jednym rozwiązaniem jest hodowla w szklarni, gdzie istnieje możliwość regulacji światła i temperatury. Wtedy posiada się te specyficzne rośliny całorocznie.

Czy ten tekst zainteresował Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Zatem po nowe szczegóły przejdź do poniższego linku. Tam jest ciekawy fakt (https://proformasport.pl/kontakt/).

Fioletowe chryzantemy

Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla lepszego zakwitu, powinno się już z początkiem lata, pory letniej wierzchołki. Jedną negatywną cechą posiadania chryzantem jest to, iż przez zakwitanie w końcoworocznym okresie, sporo egzemplarzy spośród kwitnących kwiatów marznie i niszczeje. Warto jednakże zainwestować w takie pięknie gatunki, które znakomicie udekorują środek domu, hol, podwórko, czy inne powierzchnie. Sprawa – chryzantemy a mróz jest więc podlegająca dyskusji i trzeba o nią pytać profesjonalnych ogrodników. Koszty zakupu tego typu kwiatów jest różnorodna. Zależy od momentu, w którym zostają nabyte kwiaty, rodzaju, a przede wszystkim punktu sprzedaży. W Polsce, należy nabywać te rośliny w hurtowniach ogrodniczych.

Chryzantemy, to piękne, dekoracyjne kwiaty. Chociaż ich posiadanie nie należy do najłatwiejszych – warto zainwestować czas i majątek dla efektownych egzemplarzy w okresie rozkwitania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*