Najdogodniejszy sposób rozliczania pit online to ten przez internet. To bez wątpienia bardzo łatwe,przekonaj się sam

przez | 11 marca 2023
Mnóstwo z nas będzie zwlekać do ostatniej chwili z wysłaniem PITu. To niedobre rozwiązanie,zwłaszcza kiedy w ostatnich dniach kwietnia jesteśmy zobligowani stanąć w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pamiętamy o wysłaniu PIT-a przez sieć. W międzyczasie rozliczyć pit można w prostszy sposób – online.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta wygodna formuła wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa za pośrednictwem programu dedykowanego rozliczeniom deklaracji rocznych.Mnóstwo podatników z pewnością może pamiętać olbrzymie kolejki tworzące się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki możliwości wysyłania rozliczeń przez internet kolejki się zmniejszyły, a my nie jesteśmy zobligowani nawet wychodzić z domu, żeby dopilnować formalności z urzędem skarbowym – warto poczytać.

Korzyści jest jednak więcej. Szczególnie jeżeli rozliczenia podatku nie polecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas praktycznie za rękę. Będą podpowiadać, jakie dane i w którym należy wpisać, oraz potrafią zweryfikować, czy wszystkie niezbędne pola zostały przez nas prawidłowo uzupełnione. zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością dokonywania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

Porywając się na dostarczenie deklaracji online, unikniemy jednego z najczęściej występujących błędów: przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y za pomocą poczty zapominali się… podpisać! W przypadku zadeklarowania słanych internetowo podpis jest niepotrzebny.

Zamiast tego, aby weryfikacji podatnika trzeba podawać kwotę dochodu z deklaracji składanej rok wcześniej (za rok 2013), a po wysłaniu deklaracji odczytać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że oddaliśmy PIT w odpowiednim czasie. Jak widać to banalny sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy (adwokat wrocław) inaczej, tym bardziej w bardziej tradycyjny sposób. Po prostu nie warto, szkoda czasu, jeśli zachodzi taka korzystna możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*