Nowatorskie metody oświetleniowe – nowinki współczesnych czasów

przez | 3 lipca 2023
Oświetlenie LED to jedne z największych osiągnięć w sferze oświetlenia we współczesnych czasach. Odkrycie nowej energii elektrycznej. Występują w postaci zarówno żarówki, jaki i lamp z wbudowanymi już diodami ledowymi. Z uwagi na swoje liczne zalety cieszy się wysoką sławą, bo zasadniczo to energooszczędne źródło światła dzięki któremu da się sporo oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.

Oświetlenie ledowe

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną zaletą jaką spełnia oświetlenie LED to jego nieszkodliwy oraz energooszczędny charakter. Diody nie zawierają rtęci, co je wyróżnia od powszednich żarówek, a przy tym jeszcze jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo pieniędzy przy miesięcznych rachunkach. Posiadają małe rozmiary i dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz niską temperaturę, co pozwala na aplikowanie ich w różnych miejscach.

Oświetlenie LED to dodatkowo bezpieczeństwo, ponieważ nawet przy bardzo długim czasie świecenia nie grzeje się. Obniża się przez to zagrożenie wystąpienia pożaru, co znakomicie można zobaczyć w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy światełka ledowe upiększają nam choinkę. Dodatkową zaletą tego oświetlenia jest okazały wachlarz wyboru barwy światła. Nie ma potrzeby stosowanie specjalnych filtrów chcąc uzyskać określoną barwę. Diody nie wymagają dużej ilości energii przy włączeniu, a częste włącznie jak również wyłączanie nie zmniejsza ich żywotności. Światło również nie gaśnie nagle, ale stopniowo traci swoją siłę.

Oświetlenie sufitowe led

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zaobserwujemy taką sytuację, będzie to znak, że wkrótce powinna nastąpić wymiana oświetlenia. Przeciętna żywotność tego sposobu oświetlenia waha się od 30 do 100 tysięcy godzin, bo odznaczają się bardzo wysoką sprawnością w produkowaniu energii na światło. Na nieszczęście, oświetlenie ledowe posiada również defekty, które powinno się wziąć pod uwagę decydując się na ten rodzaj oświetlenia. Jest czułe na przepięcia, nie sprawdza się dość dobrze we współdziałaniu ze ściemniaczami oraz gdy do czynienia mamy z niezwykle dużą temperaturą.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj tutaj więcej (http://www.zielony-dywan.pl/) następne treści na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Jednak, znaczącą z wad jest ta, że to drogi zakup.

Decydując się na oświetlenie LED, wskazane jest aby poznać zarówno minusy jak i plusy, a nie sugerować się samą ceną, która jest duża. W tym przypadku, długotrwałość oraz energooszczędność przekład się na koszty powiązane z zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*