Podliczenie PIT 2016 / 2017 – czyli, PIT 36 oraz PIT trzydzieści siedem robiony w sieci

przez | 14 stycznia 2023
Chcesz się podliczyć za wcześniejszy (dwa tysiące szesnasty) rok, ale rozmyślasz nad tym, jaki PIT uzupełnić? Wewnątrz naszego artykule opowiemy Ci o deklaracji PIT o numerze trzydzieści sześć oraz trzydzieści siedem uzupełnianymi wewnątrz sieci!

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz nowy artykuł rozpoczniemy od uzupełnienia deklaracji pit 37 online, która zdaje się być najbardziej popularnym z pomiędzy PIT-ów – sprawdź wiecej o pitach. PIT o numerze 37 jest odpowiedzialny za podliczenie tych podatników, którzy to posiadają: świadczenia przedemerytalne a także zasiłki wynikające z tej konkretnej racji, dochody stypendialne, dochody spośród racji praw autorskich a także innego typu praw majątkowych, przychody z umów akwizycyjnych oraz tak w dalszym ciągu. Dobrze jest pamiętać, że aby wypełnić wymieniony PIT trzeba mieć formularz PIT-11, którego najbardziej często otrzymujemy od naszego szefa, lub szefów, gdy posiadamy więcej aniżeli jedną robotę.

Jeśli chodzi zaś o rozliczenie pit 36 online, to bywa on formularzem który jest przeznaczony dla osób, którzy posiadają osobistą działalność gospodarczą. Uzupełniają go osoby, które dostają wynagrodzenie z racji: wynajmu, podnajmu, dzierżawy, albo poddzierżawy, ze źródeł przychodów z za granicy i tak dalej.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej stronie informacje są dość rzetelne, to zobacz źródło (https://www.hotelsolar.com.pl/biznes-i-konferencje/), które zostało wykorzystane do zredagowania tego tekstu.

Muszą go uzupełnić – więcej o rozliczeniu pit – również te osoby, które: korzystają z kredytu podatkowego a także takie osoby, którzy to prowadzili działy specjalne produkcji rolnej, opodatkowane na ogólnikowych zasadach przy stosowaniu tak nazywanej „skali podatkowej”. Warto pamiętać, iż uzupełniając PIT-y wewnątrz sieci, nie jesteśmy zmuszeni się martwić złymi wyliczeniami ponieważ programik zrobi to za nas! Wystarczy, iż w dobry sposób wprowadzisz informacje i program uczyni resztę za Ciebie bez problemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*