Proste, łatwe i lekkie styropiany dachowe w montażu są znakomitym wyjściem dla dachów płaskich

przez | 8 stycznia 2023
Płyty styropianowe przeznaczone są do profilowania nawierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy i inne, takie jakim potrzebujemy nadać spadek czy dobre nachylenie w celu usunięcia wody deszczowej, odprowadzenia wody na powierzchni do wejść spustowych czy też rynien i uniknięcia przypadków zalegania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Przeznaczenie tego rodzaju rozwiązanie jest dużo tańsze, jako że styropian dachowy jest towarem nadzwyczaj lekkim, wysoko powstrzymującym ciężar dachu, zaś styropian jest łatwy oraz prędki w montażu.

Kliny styropianowe stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych papą termozgrzewalną. Ich istotnym funkcją jest zredukowanie kąta załamania papy, żeby woda opadowa nie nagromadzała się w pobliżu kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów i innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za pomocą kleju bitumicznego, jaki jest trwale plastyczny. Gdy używamy kliny nie oklejone papą, należy je przykryć pasmem papy podkładowej, by zabezpieczyć przed stopieniem styropianu w trakcie zgrzewania papy.

Doczytaj:

Planując pokrycie dachu płaskiego, jego ukształtowanie i obniżenia, częstokroć zapomina się o zaprojektowaniu odprowadzenia wody z wszelkiego miejsca na powierzchni dachu. Woda deszczowa częstokroć spotyka na drodze blokady, na przykład kominy, świetliki, mury czy nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest odprowadzana do rynien. Styropian dachowy posiada nader dobre cechy izolacyjne w małych temperaturach czy w środowisku o wysokiej wilgotności.

Jeżeli zastosowana w tym artykule retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu (https://proformasport.pl/gryfy-obciazenia/) inne tego rodzaju porady – one dotyczą analogicznej problematyki.

W dodatku nie nasiąka wodą oraz jest ogromnie lekki oraz bezproblemowy w układaniu na dachu. Styropian dachowy ma długą żywotność i jest wytrzymały na bakterie, grzyby i pleśnie – zobacz. Można go stosować na dachy nowiutkie czy też odnawiane.

Zaplanowany jest do wykonania izolacji oraz odprowadzenia wody deszczowej z nawierzchni dachów płaskich, zaś dzięki plusem takim jak łatwość montażu, lekkość, styropian dachowy może zdecydowanie zastąpić bardziej uciążliwe tworzywa budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*