Przygotowania do ślubu

przez | 15 lutego 2023
Ślub i wesele, to jeden z istotnych dni w życiu, jaki pozostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy marzy, żeby wspominać te magiczne weselne momenty jako niezwyczajne, niepowtarzalne oraz wyjątkowe. Im bliżej czasu ślubu, napięcie wzrasta, emocje przypominają o swoim istnieniu. Jednak musimy przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela.

By uniknąć niepotrzebnych kłótni jak też nieprzyjemnych niespodzianek nie można pozwolić sobie na podejście w stylu „jakość to będzie”. Odpowiedni plan pomoże wyprawić ślub oraz wesele (organizacja wesel Tomaszów Mazowiecki) w najdrobniejszym niuansie. Im wcześniej poczniesz projektować, tym wyższe szanse na sukces organizacyjny, zaskoczenie gości oraz nieocenione wspomnienia.
Etap 1: Spotkanie rodziców oraz przyszłych małżonków. Dobrze, ażeby Wasi rodziciele mieli sposobność do wcześniejszego spotkania i wzajemnego poznania się. Najlepszy ku temu klimat będzie w rodzinnym domu Pana Młodego lub Panny Młodej (ewentualnie waszym, jeśli takowy posiadacie). Takowe spotkanie jest także pierwszą sposobnością do rozmowy o organizacji przyjęcia weselnego.

wystrój sali na wesele

Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy delikatnie wybadać oczekiwania i preferencje obu rodzin, co do charakteru uroczystości weselnych, panujących w konkretnej rodzinie tradycji i obyczajów.
Etap 2: Planowanie budżetu weselnego. Na starcie określcie jaki budżet chcecie przeznaczyć na organizację wesela oraz ślubu. Szczerze porozmawiajcie, jakie są wasze możliwości ekonomiczne, wyczekiwania co do stylu imprezy a także ilości zaproszonych gości i kto za co płaci. Unikniecie w ten sposób zbytecznych nieporozumień na dalszym etapie. Możecie rozpocząć konstruować roboczą listę weselników, których pragniecie poprosić na wasz ślub a także wesele. To będzie punkt wyjścia do porachowania przybliżonych kosztów waszego przyjęcia weselnego. Winniście także się zastanowić, czym planujecie pomknąć do ślubu.

Wybierzcie pasującą wam i waszym najbliższym (rodziciele, chrzestni, świadkowie) datę ślubu. W pierwszej kolejności zarezerwujcie terminy w restauracji a także kościele (czy Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując termin w restauracji, musimy powiązać to z rezerwacją noclegów dla weselników.
Krok 3: Zaproszenia ślubne. Duży wybór zaproszeń możecie znaleźć w sieci, sklepach z produktami ślubnymi a także marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego elementu jakim są dekoracje ślubne. W tym celu można wpisać w przeglądarkę hasło: wynajem krzeseł w Warszawie bądź czerwony dywan Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*