W jaki sposób da się legalnie pozbyć się starego auta czyli jak wyglądają procedury na auto złomie.

przez | 23 grudnia 2022
Każdy pojazd po pewnym czasie użytkowania ma na tyle kiepski stan, że nie opłaca się go w dalszym ciągu naprawiać. W takim przypadku możliwości są dwie, albo samochód się uda sprzedać, albo go zezłomować.

samochód na złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób wybiera jeszcze inne rozwiązanie, czyli pozostawia auto gdzieś na parkingu i przestaje za niego opłacać ubezpieczenie, jednak jest to chyba najgorsze rozwiązanie, gdyż zakończyć się może jakimiś poważnymi karami. Aby można było skończyć z opłacaniem ubezpieczenia niezbędne będzie wyrejestrowanie samochodu, a to z kolei możliwe jest tylko wtedy, gdy auto trafi na auto złom Tarnów i otrzyma się tam odpowiednie zaświadczenie. Takie regulacje wprowadzono jakiś czas temu głównie po to, aby zapobiec pojawiającym się patologiom, często bowiem dochodziło do wielu nadużyć zarówno ze strony posiadaczy, jak również firm zajmujących się złomowaniem samochodów. Obecnie regulacje są bardzo przejrzyste, i każdy, kto będzie chciał pozbyć się w sposób legalny starego samochodu musiał jednak będzie auto złom Toruń.

Sam proces złomowania pojazdu nie zajmuje wiele czasu ani formalności. Rzecz jasna konieczne jest przedstawienie dokumentów pojazdu, tu niezbędny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu a także jakiś dokument potwierdzający tożsamość właściciela. Jeśli pojazd nie jest jeżdżący, to także nie ma większego problemu, firma która się zajmuje takimi usługami wysyła lawetę, na którą pojazd jest ładowany i następnie odwożony na auto wynajem samochodów dostawczych złom Gdańsk.

samochody na złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Za zezłomowany samochód były właściciel najczęściej otrzymuje niewielką sumę pieniędzy, lecz tu trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Regulacje prawne bardzo wyraźnie bowiem mówią, że jeżeli waga pojazdu na złomowanie będzie mniejsza, niż wynika to z dokumentów, to firma zajmująca się złomowaniem może domagać się odpowiedniej dopłaty za każdy brakujący kilogram, więc czasami może się okazać, że jeszcze trzeba do tego dopłacić. Po załatwieniu tych formalności w stacji złomowania właściciel pojazdu dostaje odpowiednie dokumenty, z którymi później powinien się udać do urzędu miasta i tam zakończyć sprawę wyrejestrowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*