Wizytówki – co warto o nich wiedzieć? Zadbaj o wizerunek firmy

przez | 19 kwietnia 2023
Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Za ich ojczyznę uważane są Chiny. Na starym kontynencie pierwsze wizytówki zaczęły być używane we Francji w XVII wieku. W powszechnym użytku znalazły się dwa stulecia później. Dzisiaj naprawdę duża grupa osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkich rozmiarów kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo różnorodne. Był czas, kiedy wyjątkowo modne były wizytówki bogato zdobione. Na chwilę obecną tego typu wizytówki odeszły do lamusa – netprint.pl/wizytowki/. Dzisiaj kupowane są przede wszystkim wizytówki proste. W dobie globalnej sieci komputerowej spora grupa osób stawia na tworzenie własnych wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Wzbudzający coraz większe zainteresowanie kreator wizytówek online to możliwość stworzenia własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób. Wiele tych aplikacji dostępna jest całkowicie za darmo. Projektowanie wizytówek staje się banalnie proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które raczej nie korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale też niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak się nią posługiwać. Niemało osób nie zdaje sobie sprawy, że rytuał wymiany wizytówek obejmują zasady savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, powinniśmy tej osobie wręczyć swoją – zaprojektów wizytówki online. Z treścią , która znajduje się na wręczonej nam wizytówce zapoznajemy się w obecności osoby, która nam ją przekazała. Wizytówek służbowych raczej nie należy przekazywać na spotkaniach o charakterze prywatnym.

Wizytówki prywatne mogą mieć najróżniejsze kształty, te stosowane służbowo powinny być proste, rolę ozdoby może pełnić tylko firmowe logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy się ono kończy. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeżeli spotkanie jest o charakterze prywatnym, to wizytówkę wręczamy , kiedy dobiega ono ku końcowi. Wizytówki mogą być trzymane w zaprojektowanym z myślą o tym wizytowniku lub hurtownia srebrnej biżuterii w przegródce portfela. Dzisiaj zwyczaj wymienia wizytówek to obyczaj stosowany niemal na co dzień. Warto więc poznać elementarne zasady ich wymiany. Dzięki temu nie popełni się żadnej wpadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*