Współpraca z zagranicznymi firmami – tłumaczenia

przez | 11 marca 2023
Różnice językowe i kulturowe to przeszkody uniemożliwiające proces komunikacyjny. Zwłaszcza w negocjacjach biznesowych. Zła komunikacja w języku obcym oraz pomyłki w tłumaczeniach, nie tylko zakłócają zawieranie umów międzynarodowych, ale również przynoszą firmom duże straty finansowe. Niestety, nie w każdej firmie znajomość języków wychodzi poza te podstawowe.

spotkanie biznesowe

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Pomocnym i najpewniejszym rozwiązaniem problemów z wymianą informacji w języku obcym jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Adres biura (inoffice – biuro centrum warszawa) odszukamy w sieci, wpisując w wyszukiwarce interesującą nas frazę, np: tłumaczenia ukraiński. Przedsiębiorstwo, która ma zamiar wejść na zagraniczny rynek ze swoimi produktami, wymaga w pierwszej kolejności dobrych materiałów reklamowych|musi postawić przede wszystkim na promocję. I mimo że przyjmuje, iż angielski jest popularny w biznesie, to zdecydowanie milej widziane będzie wysyłanie korespondencji w języku ojczystym ewentualnego kontrahenta. Coraz częściej na znaczeniu zyskuje tłumaczenia rosyjski, francuski, oraz języki skandynawskie – szwedzki czy duński. Zobacz ofertę tłumaczeń przysięgłych.

Wiele osób korzysta z tłumaczeń na własną rękę np. przy użyciu Google Translatora, czy nawet zleca takie tłumaczenia w różnych serwisach za groszowe kwoty. Ale o ile korzystanie z popularnych translatorów na poziomie prywatnym, umożliwiającym błyskawiczne znalezienie „sensu” słów, czasem zdań może być pomocne, tak już niestety korzystanie z tego typu „pomocy”, zdecydowanie okaże się zgubne w skutkach podczas kontaktów biznesowych.

Biuro tłumaczeń ma tę przewagę, żecharakteryzuje podstawowy atut: skupia merytorycznie przygotowanych i posiadających doświadczenie tłumaczy. Dlatego możliwy jest przekład tego samego dokumentu na wiele języków. Ma to znaczenie w tłumaczeniach dokumentacji technicznej. Stała współpraca z takim podmiotem owocuje także przyjmowaniem kolejnych zleceń. Tym sposobem wykluczyć można między innymi zastoje w korespondencji, która jest podstawą przy kontaktach z przyszłymi kontrahentami. Wszak w biznesie czas to pieniądz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*