Zima tuż, tuż – wyekwipuj się w nowiusieńki komplet opon zimowych, które będą gwarancją bezpiecznej oraz komfortowej jazdy

przez | 30 grudnia 2022
Nadciągnięcie zimy dla licznych kierowców to prawdziwy koszmar. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi , a także kiepskiej przejrzystości powietrza. Na nieszczęście zwykle nie uda nam się uniknąć kierowania auta w okresie zimowym. Dlatego powinniśmy wiedzieć w co musimy się wyposażyć, żeby podróżować bez ryzyka.

Bez wątpienia najistotniejszą rzeczą są nowe opony zimowe, jakie wykonane są z kauczuku oraz krzemu. To głównie odróżnia je od opon letnich. Dzięki użyciu kauczuku będą one bardziej elastyczne, dzięki czemu przyczepność do podłoża jest zdecydowanie lepsza. () Ta właściwość jest przede wszystkim istotna, o ile temperatura powietrza spada poniżej zera stopni Celsjusza.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kolejną niesamowicie ważną rzeczą jest to, że opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co przypuszczalnie będzie konieczne na śliskiej powierzchni. Jak wiadomo, w okresie zimowym częstokroć pada śnieg i występuje nie lada zamglenie, w związku z czym nie za każdym razem jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem coś dostrzec. Nagminnie się zdarza, iż piesi nadal nie ubierają odblasków, jakie czasami potrafią uratować życie. Kupując nowe opony będziemy musieli pomyśleć po jakich ulicach będziemy jeździć.

Jest to istotne, bowiem co poniektóre opony są przeznaczone tylko do jazdy po mieście, pozostałe z kolei na bardziej wymagające drogi – dbaj o swoje auto . Nie ulega wątpliwości, że ulice w miasteczku są co dzień odśnieżane i nieczęsto się zdarza, abyśmy byli zmuszeni do podróżowania po śniegu. Zupełnie inaczej ma się rzecz w niewielkich, górskich miasteczkach, gdzie często to właściciele posiadłości muszą odśnieżać trasy obok swojego domu. W związku z tym decydując się na zakup nowiutkich opon musimy pomyśleć o tym, w jakim miejscu będziemy jeździć.

Absorbuje Cię ta sprawa? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj (https://nzoznr1.pl/nasze-uslugi/pediatra-lubartow). Dla niektórych osób ten wpis to intrygujące podejście do takiego zagadnienia.

Jeśli myślisz czy na pewno warto zmieniać opony, to musisz wiedzieć, że różnią się one od letnich konstrukcją oraz budową bieżnika.

Nie bagatelizuj bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, jakimi zazwyczaj są Twoje dzieciaki! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie śnieg oraz jak sroga zima będzie danego roku. Jazda na oponach letnich po pokrytej lodem jezdni może być katastrofalna w skutkach – miej to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*