Co jeść, by nasze zęby zostały w jak najlepszej kondycji? Jakie składniki są dla nich najbardziej odpowiednie? O czym warto wiedzieć?

przez | 11 marca 2023
Jak utrzymać piękne i zdrowe zęby? Z pewnością dzięki dobrej diecie. Tego rodzaju dieta powinna być wzbogacana w wapń, tłuszcze oraz witaminy. Nie każdy wie, lecz na przykład truskawki posiadają właściwości jakie wybielają zęby, natomiast marchew oczyszcza przestrzenie międzyzębowe. Jak widzimy normalne produkty są w stanie spowodować, iż nasze uzębienie będzie w lepszym lub gorszym stanie, korzystnie więc zastosować się do tych wartych uwagi porad. Na zdrowe zęby z pewnością najlepsze są przetwory mleczne, a to z tego powodu, iż posiadają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Jest obowiązkowym materiałem budulcowym, jaki odpowiada za strukturę zębów. Jedzmy więc dużą ilość jogurtów naturalnych, kefirów czy maślanek. Ponadto, zbyt mała ilość wapnia będzie stanowić dość ważki problem, który objawia się dość częstymi złamaniami, kruchością i próchnicą zębów. Warto jeść też dużo żółtego sera. Zwiększa to pH płytki nazębnej, co więcej minimalizuje ryzyko rozwoju próchnicy oraz chorób dziąseł.

Powodem błyskawicznego i długotrwałego przyrostu pH płytki nazębnej, po zjedzeniu żółtego sera, są z pewnością znajdujące się tam substancje, jakie dosyć silnie stymulują wytwarzanie się śliny, która działa jak swego rodzaju bufor, jaki zabezpiecza przed spadkiem pH. () Wapń jest lepiej wchłaniany do organizmu za pomocą witaminy D. Najlepszym jego źródłem są tłuste ryby, jak łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej istotne znaczenie dla wytrzymałości zębów oraz kości, gdyż regulują w organizmie gospodarkę fosforanowo-wapniową, odpowiada też za zgodną mineralizację szkliwa zębów. Bardzo dobre są także brokuły, są najbardziej naturalnym źródłem koenzymu Q10, jaki wpływa na działanie energetyczne w organizmie.

Powiększa on odporność, ulepsza kondycję przyzębia i ochrania dziąsła przed bakteriami które powodują groźną chorobę, znaną jako paradontoza, na jaką wedle szacunków jest w stanie cierpieć nawet 70% osób w podeszłym wieku. Pamiętajmy więc o tych zasadach, co sprawia, że możemy być pewni, iż nasze zęby będą w jak najlepszej kondycji. Nie będziemy musieli co chwila chodzić do specjalisty, typu dentysta czy ortodonta (jak Dental (see dental treatments poland) Corner), a to przecież najważniejsze. Tego najlepiej się trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*