Ekologiczny certyfikat dotyczący produkcji żywności

przez | 19 czerwca 2023
Polacy coraz częściej chcą prowadzić zdrowy styl życia. Częściej zwracamy uwagę jak produkowana jest żywność, dlatego ekologiczne rolnictwo zyskuje na popularności.

eko certyfikat

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
By taka działalność mogła się cieszyć zaufaniem klientów| konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, potwierdzającego ekologiczną uprawę żywności, wolnej od groźnych substancji. Jakie formalności należy dokonać, by cieszyć się takim certyfikatem? więcej
W ekologicznym gospodarstwie do uprawy żywności stosuje się odpowiednie metody ochrony gleby i wody, ale także nawożenia.

Zaintrygował Cię ów artykuł? Kliknij w poniższy link i pod nim umieszczona jest moja strona z kolejnymi treściami na ten temat.

W uprawach ekologicznych zabronione jest wykorzystywanie chemicznych preparatów do ochrony roślin. Poniżej przedstawiamy jakie najważniejsze kroki należy podjąć, by zdobyć eko certyfikat – zobacz eko certyfikat.

By uzyskać certyfikat ekologicznej żywności przede wszystkim trzeba złożyć wniosek o certyfikację i wypełnić formularz – „Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego”. Wzór tego formularza znajdziemy szybko w sieci|, na strownie www Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Wypełniony druk należy przesłać do jednostki certyfikacyjnej – to oznacza jednoczesne zawarcie umowy w sprawie kontroli na podstawie, której owa instytucja sprawdzi czy rzeczywiście prowadzone gospodarstwo jest ekologiczne. Na podstawie upoważnienia wystosowanego przez MRiRW aktualnie w Polsce działa obecnie 10 wydających i cofających certyfikaty żywności ekologicznej.

Nadzór nad nimi prowadzi Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Informacje o zbliżających się kontrolach – terminach i opłatach – są przesyłane w postaci aneksów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*