Import z Chin – z jakich racji dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy w odprawie celnej?

przez | 29 lipca 2023
Wiele osób para się teraz sprowadzaniem asortymentu z Chin. Dlaczego? Artykuły tam wytwarzane są dużo mniej kosztowne, aniżeli w innych krajach na całym świecie. To zapewne jeden z najważniejszych powodów, dla których import z chińskich zakładów stał się dzisiaj tak powszechny.

Chiny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na sprowadzanie niedrogich produktów kusi się coraz więcej ludzi, ponieważ z ich sprzedażą wiążą się spore profity, jednak nim osiągnie się pożytki, trzeba oprócz tego zmierzyć się z odprawą celną, która w tym przypadku nie zawsze jest prosta.

Aby uprościć sobie zadanie, najlepiej jest zdecydować się na pomoc agencji celnych. Zajmą się formalnościami oraz zwolnią nas z przymusu przyjazdu do konkretnego portu. Dokumentacja powinna być przygotowana w języku angielskim, czym również zajmują się współpracujące z polskimi handlowcami agencje. Wystarczy zawczasu wyznaczyć zakres działania, a ustrzeżemy się przed zbytecznymi trudnościami. Jakie dokumenty są konieczne w czasie odprawy? Nade wszystko konosament, faktura handlowa oraz skrupulatna specyfikacja obejmująca informacje co do przywożonych produktów, w tym ich waga. Faktura zaś musi podać między innymi nazwę towaru, jego ilość lub tłumacz przysięgły języka angielskiego poznań cenę – Omega.

Wiele rodzajów asortymentu wymaga też świadectwa pochodzenia, m.in. artykuły włókiennicze. Przed przywozem warto jest dokładnie zorientować się czy nie ma żadnych utrudnień co do importowania interesującego nas asortymentu, by nie okazało się, iż konieczne było specjalne pozwolenie, jakiego nie posiadamy. Tym również może trudnić się agencja celna, a koszty współpracy uzgadniane są ściśle z danym klientem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, musisz zadzwonić do jednej z agencji bądź umówić się na spotkanie.

Import z Chin jest współcześnie niebywale powszechny pośród handlowców z Polski, gdyż – tak jak wspomniano na wstępie – jest o wiele tańszy, a poza tym oferta jest urozmaicona, dlatego każdy sprzedawca może wyszukać tam coś dla siebie. Nie zapominaj, by skorzystać z odprawy celnej, a już niedługo będziesz cieszyć się sprzedażą dającą naprawdę pokaźne zyski.

Wyjątkowo popularna jest dzisiaj sprzedaż w sieci, jaką również ty musisz mieć na uwadze, szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym rodzajem działalności i chciałbyś przekonać się czy będziesz dobry w tym zagadnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*