Jesteś wielbicielem kawy? Potrzebna ci kawiarka włoska

przez | 11 marca 2023
Nie wyobrażasz sobie porannych zwyczajów bez pysznej kawy? Po południu również na pewno uwielbiasz wypocząć z filiżanką małej czarnej, więc powinieneś rozważyć zakup kawiarki włoskiej.

Kawiarki włoskie pozwalają w nieskomplikowany sposób zrobić świetną kawę. Składają się z podstawki, lejka, w który wsypujemy kawę oraz z czajniczka. Na początek wlewamy wodę, uważając, aby nie przekroczyła wyznaczonego poziomu. Najlepiej używać wody filtrowanej, dzięki temu unikniemy kamienia. Następnie nasypujemy kawę do lejka, lecz nie trzeba jej ubijać.

To istotne, ponieważ niejedna osoba ma nawyk ubijania utrwalony z ekspresów – w kawiarkach starczy jedynie wygładzić powierzchnię zmielonych ziarenek i otrzepać to, co pozostało na krawędziach – click here. Potem przykręcamy czajniczek do wspomnianej podstawki i ustawiamy całość na kuchence. Należy pamiętać, że podgrzewamy tylko dno kawiarki, nie zaś jej boki, gdyż w taki sposób ekspresowo przypalimy jej rączki. Po paru min., zanim kawa się zagotuje, zabieramy ją z palnika. Jeżeli przez nieuwagę zagotujemy kawę, nabierze nieprzyjemnego, kwaśnego posmaku, więc będziemy zmuszeni zaparzyć ją jeszcze raz. Trzeba zaznaczyć, że odróżnia się 2 rodzaje kawiarek. Pierwszy rodzaj to kawiarki włoskie z aluminium. Z tego materiału powstała pierwsza kawiarka, jednakże aluminium (kup szczotkowanie aluminiumRathgeber ) ma zasadniczą wadę, a mianowicie nie może być użytkowane na kuchenkach indukcyjnych. Drugim typem kawiarki są kawiarki ze stali. Tych artykułów można używać na różnorakiego rodzaju kuchenkach, więc są bardziej uniwersalne. Warto jest się nad nimi zastanowić, gdyż pozwalają na zrobienie kawy o równie przyjemnym aromacie, co w kawiarce aluminiowej. Kawiarki odróżniają się między sobą także ich wielkością – jeżeli pijemy kawę sami albo we dwoje, nie wybierajmy takiej, w jakiej przygotujemy kilkanaście filiżanek, gdyż nie umożliwiają zrobienia mniejszej ilości kawowego napoju.

Kawiarki włoskie zyskały już duże grono zwolenników, a nawet stanowią konkurencję dla nowoczesnych ekspresów. Jeżeli ty również chcesz napić się doskonałej kawy i poczuć jej prawdziwy zapach, powinieneś wybrać odpowiednią kawiarkę. Na pewno nie będziesz żałować nowego zakupu do kuchni, a codzienne ranki będą jeszcze milsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*