Kasacja aut, dobry pomysł na biznes

przez | 11 marca 2023
Liczba przysłowiowych „czterech kółek” wzrasta z roku na rok. Stale przesiadamy się do nowszych modeli, a według przepisów prawa, uszkodzone modele powinny być utylizowane we właściwy sposób. Skup samochodów nienadających się do jazdy połączony ze stacją demontażu to idealny pomysł na dobry biznes. Co więcej, Unia Europejska zmienia przepisy i upraszcza biurokrację, w celu by umożliwić rządom wspieranie przyszłych przedsiębiorców.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze rozpoczęcie działalności to droga z przeznaczeniem dla osób, które uważają, że są gotowe by założyć własną firmę lub zadbać o rozwój już będącego na rynku, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny interes, jakim jest kasacja pojazdów Wrocław. Tutaj pełna oferta: (Strona)

Dlatego nim zaczniemy liczyć zyski ze złomowanie aut, trzeba nieco zainwestować. Podstawą będzie skompletowanie sprzętu, niezbędnego do demontażu samochodów, ich przewożenia oraz odzyskiwania części, którymi potem będzie można handlować. Poza tym zainwestować będziemy musieli także w teren na przedmieściach, gdzie będziemy prowadzić skup samochodów oraz przygotowywać części do dalszego transportu.

Profesjonalny skup aut powinien funkcjonować całkowicie legalnie, toteż wymagane będą inwestycje w pozwolenia. Kiedy załatwimy potrzebne formalności, czeka nas jedynie przyjęcie kadry. Dobrym wyborem będą osoby, które zatrudnione były wcześniej w warsztacie samochodowym

samochód

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

i wiedzą, w jaki sposób zdemontować części samochodowe szybko i sprawnie.

Jak da się zauważyć, założenie auto wynajem samochodów dostawczych złomu nie jest łatwe. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – dokonania zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami. Mimo pewnego ryzyka i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność wiele osób podejmuje to wyzwanie z przeświadczeniem o jego powodzeniu. Tutaj zobaczysz więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*