Obecnie umowę o pracę ma mnóstwo tłumaczy

przez | 5 lutego 2023
Większość ludzi marzy o swobodnej pracy w mieszkaniu. Dumają, jak to dobrze pracować z domu, jakie to przyjemne szczególnie zimową porą, gdy nie trzeba wychodzić na mróz, nie musimy skrobać zmrożonych szyb w aucie, przedzierać się przez zatłoczone, zakorkowane miasto, a za to możemy dłużej pozostać w łóżku, a później pracować nawet w piżamie. Ta cudowna wizja nie jest możliwa w każdym zawodzie. Przykładowo, kierowca autobusu musi, choćby bardzo pragnął zostać w domu, stawić się do pracy. Istnieją jednakże zawody, które bez problemu możemy robić w domu? Które to?

tłumaczenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Copywriter. Co prawda, wielu copywriterów pracuje w agencji i są zobowiązani pozostać w takim miejscu bite osiem godzin, to jednocześnie duża ich część ma możliwość pracy zdalnej. To bardziej zrozumiałe, bo copywriter to człowiek kreatywny, który nie wykonuje pracy, przykładowo, urzędowej, polegającej na tym, iż od ósmej do szesnastej wypełni kilkanaście dokumentów, wykona kilkanaście telefonów i rozliczy pięć delegacji.

Copywriter tworząc kreatywnie i nieszablonowo nie może być ograniczony czasowo.

Tylko teraz oceń folia grzewcza pod panele koszty ten artykuł, który jest niesamowicie interesujący. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Najbardziej efektywni, najbardziej nieszablonowo myślący copywriterzy pracują w nocy lub wieczorem. Dlaczego tak jest? Nie do końca wiadomo, może chodzi o spokój twórczy, gdy na dworze i w domu cisza, a może tacy copywriterzy po prostu kochają się dobrze wyspać…

Grafik komputerowy. To także nie powinno dziwić. Grafik, podobnie, jak copywriter to twórcza maszyna, którą ciężko wsadzić w ramy określonych godzin pracy. Pisanie i malowanie bowiem ma w sobie więcej artystycznej ekspresji niż stabilnej ciągłości. Zresztą, spytaj ludzi, którzy tak pracują.

tłumacz

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej ich praca nie polega na obsługiwaniu tych samych klientów (chociaż mieć stałe zlecenia, którzy zapewniają stałą miesięczną pensję, to największy skarb), lecz częściej jest tak, że klienci są różnorodni, na przykład zgłaszając się z pewnym zleceniem na 3 miesiące, które całkowicie pochłania. Następnie natomiast pojawia się miesiąc posuchy, po dwóch miesiącach natomiast znowu jest wielkie zlecenie, i tak dalej.

Tłumacz. Nieważne z których miejsc naszego kraju pochodzą nasi rodzimi tłumacze. W całej Polsce pracuje ich bardzo dużo, większość zdalnie, w każdym miejscu naszego kraju. Tłumacze przysięgli są ze Śląska i z Mazowsza, Podkarpacia i Suwalszczyzny, a każdy z nich może wykonywać swoją pracę w domu (tłumacz przysięgły angielskiego Zenon Styczyrz). To również praca twórcza, lecz także w niemałym stopniu metodyczna. Dla cierpliwych i wytrwałych.

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*