Planujesz kupić meble skórzane? Sprawdź, na co się przygotować!

przez | 27 sierpnia 2023
Komplet wypoczynkowy to jeden z podstawowych elementów umeblowania mieszkania. Kanapa oraz fotele muszą przecież nie tylko wspaniale dekorować wnętrze, lecz również być wytrzymałe, praktyczne i wygodne. Czy nabycie skórzanego obicia będzie słusznym pomysłem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wyprodukowane ze skóry naturalnej, mają sporo swoich miłośników, jak również przeciwników.

Czy masz ochotę zgłębić opisywany temat od innej strony? Nic prostszego – po prostu kliknij ten odsyłacz, gdyż więcej zobaczysz tu (https://eurocompanies.pl/Gotowe_spolki.html).

Zanim podejmiemy decyzję, czy nabyć meble skórzane, trzeba przemyśleć wszystkie ich minusy oraz walory. Bezsprzeczną zaletą jest ich nieprzemijalność – skóra zawsze będzie na topie i doskonale wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz większa grupa osób cierpi na różnego rodzaju alergie, istotny jest fakt, iż skóra naturalna nie magazynuje w swojej strukturze kurzu i zanieczyszczeń, jak to się dzieje w przypadku tapicerek z materiału. Zwolennicy mebli wypoczynkowych ze skóry zwracają uwagę, że meble tego typu nadają wnętrzu szczególny, bardzo luksusowy charakter. Meble skórzane są odpowiednie zarówno do klimatycznego salonu z kominkiem, jak i do gabinetu – skórzane.

elegancka sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry posiadają więc jakieś minusy? Tak i to całkiem dużo. Po pierwsze, aby móc przez długi czas cieszyć się urodą kupionego wypoczynku, trzeba zainwestować w dobre środki do czyszczenia skóry, a później trzeba przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na pielęgnowanie obicia. Kolejną wadą skóry naturalnej jest mała odporność na działanie czynników mechanicznych, jeśli więc w domu przebywają małe dzieci albo zwierzęta z ostrymi pazurkami, najlepiej zrezygnować z upatrzonego skórzanego wypoczynku. Wybór sofy obitej kremową skórą to duże ryzyko, jeśli pojawią się plamy, ciężko je będzie wyczyścić. Jeśli np. wylejemy czerwone wino na tapicerkę z materiału, z łatwością można zsunąć pokrowiec i wyprać go w pralce. W przypadku skóry takie postępowanie jest nierealne.

Ostatnia, lecz wcale nie mniej ważna wada mebli skórzanych to ich cena, jeżeli planujemy nabyć komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy liczyć się ze sporym kosztem zakupu. Co prawda, nie zawsze musi to być wadą, ponieważ taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się nabytym meblem przez wiele lat, jednak czasami trudno jest zgromadzić tak dużą sumę pieniędzy naraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*