W jaki sposób należy oświetlać sklep? Na co zwracać uwagę? Jak wybierać oświetlenie?

przez | 22 sierpnia 2023
Światło w pomieszczeniach sklepowych jest bardzo istotne. Podczas jego wyboru, a szczególnie kupowania opraw oświetleniowych, musimy wiedzieć, że najbardziej istotne jest właściwe podkreślenie produktów i towarów, które znajdują się na półkach. Niesamowicie istotny jest również klimat oraz nastrój, jaki jesteśmy w stanie stworzyć dzięki zastosowaniu różnego typu lamp. Przez to stworzyć możemy jedyny w swoim rodzaju design.

Żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim przystąpimy do wyboru właściwego oświetlenia, należy na pewno zastanowić się, z jakiego typu sklepem mamy do czynienia, które rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu trzeba wybrać – dodatkowe informacje nt. rozwiązań oświetleniowych dla sklepu. Wielkie znaczenie ma też rodzaj oświetlanych produktów.

Nie jesteś pewien co do tamtego zagadnienia? Zwyczajnie sprawdź szczegóły fasady wentylowane opublikowane właśnie na tej stronie. Wszystko zostało dogłębnie przedstawione.

W zależności od kształtu jak i układu pomieszczeń, jakie mamy do dyspozycji, musimy wziąć pod uwagę zasadę, iż najważniejsze jest światło główne, lecz równie istotne jest oświetlenie służące do ekspozycji.

W ramach oświetlenia głównego, możemy wybrać różne oprawy odpowiednie do właśnie tego typu zastosowań. Mogą to być różne rodzaje opraw, jak nabudowane, wpuszczane lub zwieszanie. Zawsze powinniśmy pamiętać, aby miały dość duży współczynnik oddawania kolorów jak i wysoką skuteczność świetlną. Do takiego celu najlepsze są świetlówki oraz lampy wyładowcze. Takie oświetlenie “ekspozycyjne” jest w stanie podkreślać atrakcyjność artykułów.

Można wtedy stosować oprawy systemowe szynowe na źródła wyładowcze. Jako doświetlające oprawy wpuszczane są na świetlówki. Oprawy takie to świetne rozwiązanie, posiadają sporo zalet. Podstawowa to taka, iż można łączyć je w jakiej chcemy konfiguracji w każdej przestrzeni, bez dużej ingerencji w strukturę sufitu czy ścian.

Do dobrze zamontowanych systemów szynowych warto dobrać reflektory, jakie za pomocą odpowiednich adaptorów wmontowuje się w szyny. Należy wiec z rozwagą dobierać rodzaj światła, szczególnie, iż ma ono w takich miejscach specyficzne wymagania, o jakich bez wątpienia trzeba wiedzieć. Tak samo oświetlenie przemysłowe rządzi się swoimi prawami, lecz jeśli użyjemy takich samych parametrów, jak w przypadku świateł w sklepie to istnieje spora szansa powodzenia – polecana firma Trilux.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*