Porady na temat odbioru technicznego mieszkań

przez | 11 marca 2023
W końcu doczekałeś się swojego własnego mieszkania! Koniec trudnych wyborów, wdawania się w nerwowe rozmowy z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i bardziej doświadczona. Trzeba tylko przynieść kartony, powiesić firanki i… Moment, nie za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja rychłego wprowadzenia się do wyczekanego lokum bywa bardzo kusząca, jednak nie możemy doprowadzić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo starannie. Jeśli w tej chwili zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy dalszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy pękniętej ściany to spory wydatek.

Z tego powodu na początek musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak powinno wyglądać mieszkanie przed odbiorem technicznym? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, wskazane jest by zaprosić do oględzin osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych prac. Wskazana jest precyzja i podstawowa znajomość tematu z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najbezpieczniej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle słonecznym, które pozwoli na dostrzeżenie prawdopodobnych niedoskonałości.

Bywa, że korzystamy z pomocy osób, które ową sytuację już ”przerabiały” – nie jest to najbezpieczniejsze wyjście. Nie możemy mieć bowiem pewności, że dojrzą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, że będą dysponowali zestawem specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z fachowcem. Dzięki doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i umiejętnie będzie argumentował obowiązek wprowadzenia zmian. Najbezpieczniej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie czy dom, np. informacje na temat usługi technicznego odbioru mieszkania, a ujrzymy listę ofert z której na pewno wybierzemy odpowiednią. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie odkryjemy przy kolejnym malowaniu, iż nasze ściany przypominają fale Dunaju, a krzywa podłoga (płytki gresowe mrozoodporne) na piętrze, w trakcie stąpania po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się sprawnie, a my będziemy spać spokojnie w naszym wymarzonym m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*