Transportowanie wielu towarów z Chin – jakie są opcje transportu produktów z Azji?

przez | 11 marca 2023
Sporo ludzi dokonuje zakupów w chińskich sklepach. Nie chodzi tu jednak o sklepy chińskie znajdujące się w każdym polskim mieście. Mowa tu o robieniu zakupów internetowych. Nie myślimy jednak wtedy, jak długą drogę konkretna rzecz musi przebyć. A w tych czasach transport z Chin to spore wyzwanie logistyczne. Da się przewieźć wszystko w kontenerach na statkach, możemy też pomyśleć o transporcie lotniczym.

A, jeśli chodzi o transport niewielkiej ilości rzeczy, to mówi się wtedy o transporcie drobnicowym, który też rządzi się swoimi prawami. Także, jeżeli rozmyślamy o poważnym transporcie z Chin, to należy sprawdzić jak dużo kosztują wszystkie opłaty za konkretne towary jak też za ich rozmiar, czy też ciężar. Mimo wielu opłat, jak na pewno wiele ludzi zauważyło, transport z Chin jest bardzo opłacalny. A dostrzegamy to w związku z cenami, które mamy płacić w zwyczajnym sklepie za produkt z Chin. Ceny są bardzo niskie.


Kontenery z Chin

Pojawiają się w naszych portach niezmiernie często. Bo kontenery z Chin nie są już dla nikogo czymś nowym. Wiele osób wie doskonale, z czym wiąże się przewóz (czytaj dalej przewóz aut z niemiec) różnego typu towarów. Po pierwsze jest to związane ze sporą ilością formalności, po drugie z pieniędzmi, czyli opłatami, jakie trzeba uiścić w związku z handlem międzykontynentalnym, do tego dochodzi jeszcze mnóstwo różnego typu spraw, o których przeciętny Kowalski nic nie wie. Możemy jednak dostrzec takie sytuacje, w których kilka ludzi postanawia zorganizować wspólnie środki, na to żeby dało się dostarczyć kontener z Chin do np. portu w Gdyni – to swoistego rodzaju zakupy grupowe. Dla niektórych handel jest związany z kontenerami nie jest kosztowny, ale to przeważnie dla przedsiębiorstw, które zajmują się tego rodzaju działaniami, każdego dnia. Nie wszystkich jednak stać na tego typu transport.

Dodatkowo, jeśli chcielibyśmy myśleć o transporcie kontenerowym musimy mieć pojęcie nie tylko o polskim prawie, ale również o prawie międzynarodowym. Wiadomo, że wszystkiego możemy się nauczyć. Ale trzeba na początek znaleźć kogoś, kto na wszystkim się zna i u kogo uda nam się wszystko podpatrzeć lub krok po kroku poprowadzi nas przez wszystkie biurokratyczne sprawy. Najlepiej jednak nie zapominać o tym, że firmy spedycyjne są w stanie ogarnąć transport z Chin, a co się z tym wiąże wszystkie kontenery z Chin, w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*