Ocieplając poddasze użytkowe wskazane jest stosować materiały solidne i sprawdzone, przynoszące dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem, korygujące komfort akustyczny pomieszczeń, gwarantujące korzystny mikroklimat pomieszczeń, oraz trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.
Wielkie znaczenie ma również zgodny i skrupulatny montaż (montaż paneli ogrodzeniowych z podmurówką) ocieplenia. Warto porządnie zabezpieczyć wszystkie przegrody obiektu nie tylko po to, ażeby wykonać najmniejszy standard termiczny przegród, ale przede wszystkim po to, żeby oszczędzić na kosztach ogrzewania. W domach jednorodzinnych straty ciepła przez połacie dachowe sięgają nawet 25% każdych ubytków ciepła. Tak duże ubytki są kluczowym powodem, dla którego należy zadbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza – kliknij. Warto o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu budynku.
Najlepszym punktem na ocieplenie poddasza są przestrzenie pomiędzy krokwiami w połaci dachowej. Do ocieplania przestrzeni dachowych najchętniej używa się wełnę mineralną. Jest ona odpowiednim izolatorem cieplnym, a oprócz tego ma odpowiednio dużą sprężystość, żeby szczelnie wypełniać powierzchnie między drewnianymi częściami budowy dachu. Do poddaszy najlepiej nadaje się wełna o dużej sprężystości, średnio twarda. Ponieważ jest niepalna, w razie ognia chroni drewnianą konstrukcję dachu przed płomieniem.

Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Prócz wełny na ocieplenie poddasza można również spożytkować tafle z elastycznego styropianu. Dzięki fabrycznie stworzonym nacięciom sprężynują i bardzo dobrze napełniają przestrzenie pomiędzy krokwiami.
By osiągnąć energooszczędne poddasze, aplikuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy między łączną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością początkowej warstwy izolacji.