Straszyki australijskie

przez | 20 czerwca 2023
O własnym zwierzęciu w domu marzy wielu ludzi. Lecz trzymanie kota, psa czy nawet chomika wiąże się z licznymi obowiązkami. Jednak są zwierzaki, jakie nie tylko są mało wymagające w hodowaniu, ale również cechują się dużą oryginalnością. Należą do nich na przykład australijskie straszyki, dochodzące do piętnastu centymetrów długości owady o bardzo oryginalnym wyglądzie.

Straszyk australijski

Autor: Raven Fotoamator
Źródło: http://www.flickr.com

Hodowla tych owadów nie powinna raczej nastręczać kłopotów nawet osobom mającym małe doświadczenie. Podstawą hodowli musi być odpowiedniej wielkości terrarium, ważna szczególnie tu będzie jego należyta wysokość. Terrarium należy zaopatrzyć w podłoże dla owadów, musi ono zapewniać stały poziom wilgotności. Doskonale będą się do tego nadawać mokry piasek, torf lub tłumacz przysięgły poznań włókno kokosowe, lecz w awaryjnej sytuacji posłużyć się nawet można papierowym ręcznikiem.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Same straszyki można bardzo prosto zdobyć, są one niedrogie i sprzedawane przez wielu hodowców. Jeżeli nikt znajomy nie posiada tych owadów to można w wyszukiwarce podać frazę straszyk australijski cena i już po chwili otrzyma się odnośniki do ludzi, którzy mogą dostarczyć jaja tych owadów. Po zakupie jaj należy przygotować odpowiedni inkubator, w którym na wilgotnym podłożu jajka przez kilka miesięcy będą dojrzewać aż do wyklucia się owadów. Gdy to nastąpi straszyki australijskie trzeba przenieść do wcześniej przygotowanego terrarium i zagwarantować należytą ilość pożywienia. Straszyki mają ogromny apetyt, ale przy tym są dość wybredne. W Australii żywią się głównie liśćmi eukaliptusa, ale w domowych warunkach karmi się je jeżynami, malinami, dębem, różą albo bluszczem. Zimową porą owady te tolerują kilka roślin doniczkowych, lecz z takimi pokarmami trzeba uważać. Przy odpowiedniej pielęgnacji samce straszyków przeżywają kilka miesięcy, a samice niekiedy i ponad rok. Jeżeli hodowca utrzyma właściwe warunki w akwarium i będą miały zapewnione dużą ilość odpowiednich rośli to również z młodymi owadami problemów być nie powinno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*