Weryfikacja dewelopera przy kupnie nowiutkiego mieszkania

przez | 14 lutego 2023
Decydując się na zakup nowego mieszkania deweloperskiego, musimy najpierw odpowiednio sprawdzić dewelopera. Wskazane jest na pewno wybierać jednostki porządne, wiarygodne i uczciwe, bo od tego zdoła zależeć szczęście inwestycji, a także jej terminowe ukończenie. Należałoby sprawdzić czy konkretny deweloper należy do jakichś organizacji deweloperskich.

puste mieszkanie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym certyfikatem, który zdoła posiadać jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat certyfikacja iso 9001 może otrzymać jedynie deweloper, jaki posiada minimum 3 letnie doświadczenie w branży i posiada na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji. Możemy też poszukać opinii o danym deweloperze w Sieci, a nawet pogadać z jednostkami, jakie korzystały z jego usług. Możemy bez trudu orzec przy jakich inwestycjach pracował dany deweloper, udać się tam oraz porozmawiać z mieszkańcami. Pożądane byłoby zapytać czy są zadowoleni z zakupu, jakim sposobem zachodziła współpraca z deweloperem, czy po kupnie mieszkania nie wyszły na jaw pewne ukryte wady i tak dalej. Właściwy deweloper winien dodatkowo umożliwić nam odwiedzenie budowy i obejrzenie mieszkania, o ile jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba również o nasze bezpieczeństwo i udzieli gruntownych odpowiedzi na zadawane poprzez nas pytania. Powinno się zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas konkretny deweloper. Czy entuzjastycznie udziela nam informacji, wspomaga w rozlicznych rzeczach związanych z kupnem mieszkania?

mieszkania deweloperskie

Źródło: pixabay.com

Czy jest właściwie obojętny, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera w stosunku do nas zdoła nam mnóstwo oznajmić o nim samym. Sprawdzenie dewelopera to podstawa. Przenigdy nie powinniśmy wierzyć nikomu na słowo, gdyż nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana lub agencja nieruchomości będzie uczciwa. Nie raz zdarzało się tak, iż ktoś decydował się na zakup mieszkania czy budowę domu, po czym ujawniało się, że budowa po tygodniu zaprzestawała istnieć, zaś kupujący zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc wprowadzić w błąd i zawsze dokładnie sprawdźmy dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*